Zakładanie ogrodów

Zakładanie ogrodów Warszawa 

Zakładanie ogrodów - Warszawa, Białołęka, Legionowo, Marki, Radzymin, Ząbki

Zakładanie ogrodów to najczęściej praktyczne następstwo projektowania ogrodu, ponieważ zwykle robimy to kompleksowo. Z pieczołowitością wykonujemy każdy etap prac, wykorzystując bogate doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę. 

Zakładanie ogrodu krok po kroku...

W pierwszej kolejności tworzymy projekt zagospodarowania terenu. Bazujemy głównie na planie, który przedstawia rozmieszczenie poszczególnych roślin, dekoracji i elementów krajobrazu. Projekt stanowi także pomoc przy ocenie kosztów aranżacji działki. 

Zakładanie ogrodów Legionowo, MarkiNastępnie dokonujemy oczyszczenia pola. Wiąże się to z wyeliminowaniem samosiejek, sprzątaniem śmieci oraz pozostałości budowlanych. Zaraz potem następuje proces modelowania powierzchni. Zakładanie ogrodu wymaga mniejszych bądź większych zmian w ukształtowaniu terenu. W tej fazie tworzone są wzniesienia oraz zagłębienia w mikro oraz makro skali. 

Po zmodyfikowaniu terytorium, konieczne jest jego odwodnienie i poprawa struktury rodzimej gleby. Profesjonalne wykonanie tych czynności zapewnia odpowiednie warunki do przyszłej wegetacji roślin. Na tak przygotowany teren nanoszona jest ziemia urodzajna i rozpoczyna się prowadzenie odpowiednich systemów nawadniania. Dopiero w końcowym etapie następuje tworzenie trawników oraz nasadzanie roślin. 

Jak zatem Państwo widzą zakładanie ogrodów nie polega jedynie na zwyczajnym nasadzaniu roślin i ich cyklicznym podlewaniu. Nieumiejętne zaplanowanie takiej inwestycji zaowocuje słabym efektem i brakiem satysfakcji. Dlatego planując powstanie ogrodu, bierzemy pod uwagę szereg czynników, które finalnie zadecydują o udanym wykonaniu projektu. Dobrze zaprojektowany ogród będzie wymagał w przyszłości regularnej pielęgnacji, a jego rozwój zapewni właścicielowi i wszystkim, którzy będą spędzać w nim czas dużo zadowolenia i przyjemnych doznań.

Co obejmuje zakładanie ogrodu?

Zakładanie ogrodów - Warszawa, Białołęka, Legionowo, Marki, Radzymin, ZąbkiZakładanie ogrodów obejmuje:

  • przygotowanie gleby oraz modelowanie terenu
  • montaż oczek wodnych, kaskad, skalniaków
  • instalację systemów automatycznego nawadniania
  • instalację oświetlenia ogrodowego
  • poprowadzenie w glebie siatki przeciw kretom
  • zakładanie rabat
  • nasadzanie roślin
  • zakładanie trawnika (trawniki z siewu lub z rolki)
  • wykonanie elementów architektonicznych (alejki, chodniki, itp.)

Zakładanie ogrodów - Warszawa, Białołęka, Legionowo, Marki, Radzymin, Ząbki

Z uwagi na to, iż w miejscowościach takich, jak: Warszawa, Białołęka, Legionowo, Marki, Radzymin, Ząbki, powstają nowe osiedla mieszkalne, warto skorzystać z tej kompleksowej usługi. Zakładanie ogrodów pozwoli Państwu w prosty, szybki i skuteczny sposób, cieszyć oko wspaniałymi zielonymi terenami.

Ogrody Świerkowa - realizacje

Ogrody Słoneczna - realizacje

Ogrody As - realizacje

Ogrody Grabina - realizacje

Ogrody Oczko - realizacje

Ogrody Tadzio - realizacje

Ogrody Wilanów - realizacje

Ogrody Żoliborz - realizacje

Ogrody I - realizacje

Ogrody II - realizacje

Ogrody III - realizacje

Ogrody IV - realizacje

Ogrody Marki - realizacje

Dane kontaktowe

 

FIRMA KRZAK - ADAM MAŃK

Krzak Adam Mańk

03-144 Warszawa

ul. Światowida r. Ćmielowskiej Va

tel: 515 515 780

biuro@firmakrzak.com

NIP: 5361894151

REGON: 144419517

Numer rachunku: 16 2490 0005 0000 4500 7186 4577