Zakładanie trawników

Zakładanie trawników Warszawa

Zakładanie trawników - Warszawa, Białołęka, Legionowo, Marki, Radzymin, Ząbki

Zakładanie trawników to jedna z naszych specjalizacji. Gęsty, zielony dywan w ogrodzie to marzenie każdego, kto posiada przy swoim domu część niezagospodarowanego terenu. Jedną ze specjalności firmy KRZAK z Warszawy jest zakładanie trawników – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Zakładanie trawnika - od czego zacząć?

Proces zakładania trawnika przebiega na kilku etapach. Na początku drogi przygotowuje się dobry, profesjonalny projekt, który uwzględnia przeznaczenie terenu oraz położenie trawnika względem innych roślin. Pragnąc zachować efektowny wygląd, należy zrezygnować z zakładania trawnika w miejscach węższych niż szerokość kosiarki, na terenach trudno dostępnych oraz obszarach często eksploatowanych (np. przed wejściem do domu).
Odpowiednia mieszanka traw do trawnikaZakładanie trawników - Warszawa Legionowo

Po wyborze miejsca pod zakładanie trawnika, w którym ma powstać zielony dywan, konieczne jest dobranie właściwej mieszanki traw. W zależności od rodzaju przeznaczenia oraz nasłonecznienia terenu, stosuje się rozwiązania o odmiennych cechach użytkowych. Skład mieszanki traw powinien także uwzględniać stopień intensywności korzystania z trawnika oraz rodzaj gleby.

Kolejnym etapem zakładania trawnika jest przygotowanie podłoża, a zwłaszcza jego wierzchniej warstwy. Należy zapewnić odpowiedni poziom porowatości, by zagwarantować przepuszczalność oraz elastyczność gleby. W ten sposób zostają zapewnione właściwe parametry dla rozwoju systemu korzeniowego. Cały proces adaptacji gruntu składa się z wielu czynności.

Ostatnim krokiem przy tworzeniu trawnika jest siew. Najlepiej czynność tę wykonać w kwietniu-maju lub sierpniu-wrześniu. Inne terminy też są dopuszczalne, ale mogą skutkować wolniejszym wzrostem rośliny.

Pielęgnacja trawników, czyli jego koszenie, itp. to kolejne zagadnienie, które opisaliśmy tutaj: Pielęgnacja trawników.

Zakładanie trawników - Warszawa, Białołęka, Legionowo, Marki i okolice

Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z usługi, jaką jest zakładanie trawników na terenie miasta Warszawa Białołęka, a także Legionowo, Marki, Radzymin, Ząbki.

Zakładanie trawników Świerkowa - realizacje

Zakładanie trawników Szpital - realizacje

Zakładanie trawników Józefów - realizacje

Zakładanie trawników Ursynów - realizacje

Zakładanie trawników I - realizacje

Zakładanie trawników II - realizacje

Zakładanie trawników III - realizacje

Zakładanie trawników IV - realizacje

Zakładanie trawników V - realizacje

Zakładanie trawników VI - realizacje

Zakładanie trawników VII - realizacje

Zakładanie trawników VIII - realizacje

Dane kontaktowe

 

FIRMA KRZAK - ADAM MAŃK

Krzak Adam Mańk

03-144 Warszawa

ul. Światowida r. Ćmielowskiej Va

tel: 515 515 780

biuro@firmakrzak.com

NIP: 5361894151

REGON: 144419517

Numer rachunku: 16 2490 0005 0000 4500 7186 4577